Güvenlik Kamerası Disk

 Güvenlik Kamera Sisteminde canlı izlenen görüntüleri depolama için kullanılabilecek birden fazla disk teknolojisi vardır. Çoğu kullanıcı kurulan sistem için hangi güvenlik kamerası disk  inin kulllanılması gerektiği hakkında bilgi sahibi değildir. Teknik olarak yeterli olmayan kişilerin tüm sabit diskler biribiri ile aynıdır fikri yanlıştır. Standart bir sabit disk kullanımı güvenlik kamera sistemi için uygun değildir. Birbirlerine fiziksel olarak benzeyen bu diskleri birbirlerinin yerine kullanmak yanlış bir uygulamadır.

Tipik bir 3,5 in boyutundaki sabit diskin tasarım mimarisi ve içinde barındırdığı üretim teknolojisi bakımında günden 7- ila 10 saat arasında stabil çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Güvenlik kamerası disk i 7/24 tüm yılı kapsayacak performans testlerinden geçip kesintisiz çalışması için tasarlanmıştır. Bu özellikleri ile güvenlik kamerası dis kini güvenlik kamera sisteminin ayrılmaz bir parçası haline getirir.

Normal sabit diskler kullanım alanları için  gelen verileri hem okumak hem yazmak hemde istenilen yere iletmek üzere üretilmiştir. Güvenlik kamerası disk inde bu durum biraz daha farklıdır. Güvenlik Diskleri mevcut zamanın %90 ının playback için kalan %10 lu kısmına verileri yazmak için kullanır. Bu özelliği ile güvenlik kamerası disk i güvenlik kamera sistemlerinin en önemli parçası haline gelir.

F5market olarak alacağınız en ufak güvenlik kamera sisteminde kaliteli bir güvenlik kamerası disk i kullanmanızı tavsiye ederiz. Kurduğunuz güvenlik kamera sisteminde iyi bir güvenlik kamerası disk i tasarlanmamışsa yapılan maliyet boşadır.  Standart ve Güvenik diskleri farklı ihtiyaçları için tasarlanmıştır.

Güvenlik Kamerası Disk Faydaları

Veri Yazma Hızlı : Standart bir sabit disk veri saklama için tasarlanmıştır ve ver aktarımı gerçekleştirirken veri okuma ve veri yazma işlemlerini de yapar. Güvenlik kamerası disk i performansını alınan canlı görüntülerin kaydı için %90 ve %10 playback için kullanır.

Güvenlik Kamerası Diski alınan yoğun video akışlarını hızlı yazmak için tasarlandı.  Güvenlik Kamerası disk bellekleri güvenlik kamera sistemlerine entegre çalışır. Sistemde oluşan tüm piksel leri kolaylıkla yakalayabilir.

Güvenilirlik

Standart bir sabit disk yoğun veri akışına ve uzun süreli çalışmalara dayanamaz. Bunlar daha hafif iş yükleri ve günün belirli zamanları çalışabilirler. İyi bir güvenlik kamerası disk i bir yada bir çok yerden yoğun bir video akışına maruz kalsa bile satabil çalışabilir. Günün 24 saati yıl boyunca kesintisiz depolama ve izleme yapılabilir.  Güvenlik Kamerası Disk leri hafif iş yükü için tasarlanan satandart diskleri göre daha güvenlirli ve performanslıdır.

Güç Profili

Güvenlik kamera disk leri enerji tasarrufuna yardımcı olurlar. Düşük çalışma sıcaklıkları ve gelişmiş sistem güvenliği sağlayarak düşük güç üretirler.

Maliyet :

Güvenlik kamerası diskleri yoğun video akışına cevap verebilecek yapıda tasarlandığından maliyetleri ve kullanım ömürleri standart disklere göre biraz fazladır.