Verification: 7e6f7978ae60db12
Sepet

Fabrika Zili

F5 Kampana Ziller Genellikle Yemekhane, Okul ve Üretim tesislerinde paydos ve mola saatleri için uyarı görevini göre zil modelidir.  Kampana ziller sert ve sağlam dış yüzeyleri sayesinde zorlu çalışma alanlarına dayanıklı olarak üretilmiştir. 220V enerji ile beslene ve tetik uçlarından aldığı s..
264,17TL
Vergiler Hariç:223,87TL
F5 Fabrika Mola Zil Saati 2 Çanlı Set F5 Fabrika Mola Zil Saati Ünitesini yanında 2 adet  220 V Çan lı şekilde set olarak satın alabilirsiniz. ses yoğunluğunun yüksek olduğu ortamlar için geliştirilmiş bu sistem için isterseniz ilave Çan , Motorlu siren ve mevcut ses kaynağınızı kullana..
1.276,82TL
Vergiler Hariç:1.082,05TL
F5 Fabrika Mola Zil Saati Tek Çanlı Set F5 Fabrika Mola Zil Saati Ünitesini yanında 1 220 V Çan lı şekilde set olarak satın alabilirsiniz. Küçük ve ses yoğunluğunun düşük olduğu ortamlar için geliştirilmiş bu sistem için isterseniz ilave Çan , Motorlu siren ve mevcut ses kaynağın..
1.012,65TL
Vergiler Hariç:858,18TL
Ürün İçeriğinde Siren yada Çan Yoktur. Mevcut siren yada çanınızı kullanabilirsiniz. Ürün ile birlikte siren yada çan almak için " 220 v siren ekle ve 220 V Çan ekle yazısının altında açılan kutudan istediğiniz kadar ekleyebilirsinizFabrikanız çalışanlarının mesai ve dinlenme sürelerini kontrol alt..
748,48TL
Vergiler Hariç:634,30TL
Besleme Seçenekleri: 12VDC - 24VDC - 48VDC - 110VAC - 220VACMotor Gücü: 100 Watt Frekans: 50 HzMotor Devri: 20.000 D/Dk.Ses Şiddeti: 105 Db.Çalışma Süresi: 5 Dk.Koruma Sınıfı: IP 55..
374,24TL
Vergiler Hariç:317,15TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)Fabrika Mola Paydos Zili 

İş hukukunda bir işçinin ek mesailerle birlikte çalıştırılabileceği yasal en üst sınır 11 saattir. Aynı zamanda yine yasal olarak 7,5 saatten fazla her iş işçin 1 saat ara dinlenmesi verilir. Fabrikalar da ağır koşullarda işçilerin çalıştırıldığı yerlerdir. Haliyle ara dinlenmeleri verilir. Özellikle desibeli yüksek olan matbaa gibi aşırı gürültülü yerlerde de en çok ihtiyaç duyulan iyi duyulabilecek bir paydos sirenidir. Bu paydos sireni sesini duymak hem aranın geldiğine işarettir hem de uzun saatler çalışıp yorulmuş işçiler için motivasyon kaynağıdır.


 Paydos Sireni Nedir? 

 Fabrikalarda uzun süreli çalışmaların ardından aranın geldiğinin habercisi olan sirene fabrika paydos zili denir. İyi bir fabrika paydos zili elbette ki fabrikanın en ucunda dahi duyulur. Ancak bir fabrika için de tek bir zil asla yeterli gelmez. Bu yüzden fabrika mola zili birden fazla satın alınmalıdır. Yeni nesil F5 Fabrika Mola Zil setinin zaman ayarlanabilir özelliği ile fabrikalarda kurulumu yapılabilir. Bu sayede fabrikanın her köşesinde mola zili, aynı sesle ve eş zamanlı olarak senkronize şekilde çalar. Hem gürültü kirliliği olmaz hem ahenkli ilerler hem de dakiktir. 


 Paydos Zili Neden Bir Fabrika İçin Önemlidir? 

 İyi bir fabrika zili önemlidir. Zira zil çalmasına rağmen işçiler hala çalışmaya devam ederse bu hoş olmaz. İşçiler uzun saatlik çalışmaları birazdan paydos gelecek ümidiyle sürdürür. Zilin iyi duyulması aynı zamanda işçilerin, işçi hakları konusunda işverenlerine olan güvenini de artırır. Çünkü bir noktada bu, işverenin işçilerin paydosuna saygı duyduğunu da simgeler. Dolayısıyla fabrika zili bir fabrika için vazgeçilmezdir. 

 Şayet bir fabrikada zil duyulmazsa işçiler ara dinlenmelerinden verip ekstra çalışmış olup üstüne daha az dinlenmiş olurlar. Bu ise haksızlığa neden olur. Herkes uzun süreli çalışmaların ardından nefes almak ister. 


 Paydos Sireninde Olması Gereken Özellikler Nelerdir? 

 Bir paydos sireni mutlaka iyi yankı yapmalıdır. Siren çaldığı an çok uzak köşelerden bile bu fabrika mola zili sesi duyulmalıdır. Çünkü mahiyeti itibariyle fabrika çok büyük bir yerdir ve içinde çalışan birçok insan vardır. Her birinin zaman senkronize olması adına hepsinin siren sesini duyması önemlidir. 

 İkinci önemli nokta ise zaman ayarlı fabrika zili olmasıdır. Aksi halde zaten çok güçlü yankı yapan birden fazla zil ayrı zamanlarda çalarsa önüne geçilmesi çok zor bir gürültü kirliliğine sebep olur. Bunun önün geçmek adına zaman ayarlı fabrika zili ideal olacaktır. Son olarak elbette ki sirenin kolay ayarlanması, mekanizmasının karmaşık olmaması, bozulduğu zaman kolay tamir edilebilir olması da çok önemlidir. 


 Paydos Sireni Nerelerde Kullanılır? 

 Hayatını çok farklı alanlarında zaman senkronize olmaya veya haber almaya ihtiyaç duyulur. Ziller bir noktada bu fonksiyonu yerine getirir. Kullanım alanı çok geniş olan fabrika mola zili sadece fabrikalarda kullanılmaz. Zilin değişik formları okullarda teneffüs zili olarak, yine değişik bir formu yangın sireni olarak kullanılır. Bu kullanımlarda da aynı fabrikalardaki zillerde olan özellikler aranır. Tamamen haber vermek ve kişileri zamana senkronize etmeyi amaçlayan zilin bu amacına uygun tasarımı elbette ki önemlidir. 

 Paydos zilinin en ikonik kullanıldığı yerler ise okullar ve fabrikalardır. Okullarda teneffüs aralarında nöbetçi öğrencilerin çaldığı zil de paydos zilidir. Neredeyse herkesin hafızasına kazınmış bir halde yer edinmiştir. Aynı zamanda ikonik kullanıldığı diğer bir yer ise fabrikalardır elbette ki. Fabrikalarda tavanlara yakın kulakları tırmalayıcı zil sesi ile hatırlanır. Günümüz teknolojisi ile daha pozitif bir yöne evrilmiştir. 


 Paydos Sireni Hangi Malzemeden Yapılır? 

 Paydos sireni malzemesi elbette ki yankı yapan kuvvetli bir malzeme olmalıdır. Kesinlikle sesi absorbe etmemelidir. Sert bir malzeme olmalıdır. Bu sayede sesi soğurmayacaktır ve aynen yansıtacaktır. Buna ise en uygun olan malzeme elbette ki metallerdir. Demir gibi bir malzeme sesi oldukça iyi yansıtacaktır. Aynı şekilde siren mutlaka kalın olmalıdır. Darbeye dayanıklı olmalıdır. Son olarak zor aşınmalıdır. 

 Elbette ki günümüz teknolojisi ile donatılmış sirenlerde ses verilir. Dolayısıyla klasik anlamdaki zilin bu özelliklerine ihtiyaç duyulmaz. Modern zillerde iyi çalışması, elektrik aksamında bir sıkıntı olamaması bu anlamda yeterlidir. 


 F5 Fabrika Mola Zil Seti Nedir ve Nasıldır? 

 F5 fabrika mola zil seti piyasada bulunabilecek en iyi zilidir. Son teknoloji ile yapılmıştır ve bu sayede zamanı daha iyi organize eder. Fabrika zilinin başlıca olan özellikleri ise şu şekildedir: 

  • Üzerindeki 4 farklı röleye ayrı ayrı programlama yapılabilmesi 
  • Haftanın istenilen zaman dilimlerinde çalıştırılabilmesi 
  • Bilgisayar bağlantı kablosuna ihtiyaç duyulmadan Wifi üzerinden bağlantı yapılabilmesi 
  • Siren çalma sürelerinin elden ayarlanabilmesi 
  • Kullanıcı ara yüzünün kolay olması ve kullanıcı dostu olması 
  • Bilgisayar, telefon ve tablet üzerinden kurulum yapılabilmesi 

F5 fabrika mola zil seti oldukça başarılı bir tasarıma ve teknolojiye sahiptir. Kullanımı da kurulumu da oldukça kolaydır. Sette 4 farklı rölye vardır. Bu rölyeler cihaza bağlanır ve cihaz da sigortaya bağlanır. Ardından ” F5Zil “ ağına bağlanılır ve ses kaydedilir. Daha sonra ayarlar üzerinden zil sesi değiştirilebilir. 

 Piyasa üzerinde bulunabilecek en kolay sistemli, en anlaşılır ve en iyi çalışan zil elbette ki F5 fabrika zilleridir. Kurulumu sadece 3 aşamaya bağlı olan zil seti piyasa üzerinde bulunulabilecek en pratik zil setidir. Aynı zamanda akıllıca ve endüstriyel tasarıma uygun bir şekilde tasarlanmıştır da. Bu haliyle de birçok fabrika tarafından en çok tercih edilen zil seti elbette ki F5 fabrika zil stilidir.


Paydos Sireni Fiyatı Ne Kadardır?

 Paydos sireni oldukça faydalıdır. İyi tasarlanmış olmasının yanında F5 fabrika zili kolay kolay da bozulmaz. Doğal olarak uzun bir kullanım için ideal bir üründür de. Keza kullanıcı yorumları da memnuniyetten yanadır. F5 fabrika paydos zili fiyatları da elbette ki buna uygun ölçüde biçilmiştir. Aslına bakılırsa zilin alınacağı yer fabrika olduğu için F5 fabrika paydos zili fiyatları da oldukça uygun kaçmaktadır. Uzun süreli ve pişmanlık ayartmayacak bir kullanım için F5 fabrika zili en doğrusudur.

 

Paydos Sireni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

 Paydos zili alınmadan önce mutlaka özellikleri dikkatlice okunmalıdır. Kullanımı kolay olmayan ve kullanıcı yorumu da iyi olmayan zillerden kaçınılmalıdır. Çünkü zillerin çalışma mekanizması basittir. Eğer bu kriterlere bile sahip değilse yüksek ihtimalle iyi bir üretim değildir. Aynı zamanda tasarımının da fabrikaya uygun olmasına dikkat edilmelidir. Son olarak piyasa araştırması yapılarak ne çok ucuz ne de çok pahalı zil satın alınmalıdır. Piyasada makul fiyat göz önünde bulundurulmalıdır. 

 Paydos zili alındıktan sonra mutlaka set dikkatli şekilde kontrol edilmelidir. Kırığı var mı bakılmalıdır. Aynı zamanda set çalıştırılmalıdır da. Teknik bir hata var mı kontrol edilmelidir. 


 Paydos Zili Nasıl Kullanılır? 

 Paydos zili kullanımı ise oldukça basittir. Paydos zili alındıktan sonra öncelikle her bir zilin ne kadar volt enerji taşıdığı öğrenilmelidir. F5 fabrika zilleri için bu her zil başına 220 volt ve toplamda 880 volttur. Elektrik aksamındaki bir sorun zillere komut veren aletin patlamasına sebep verebilir. Ardından her zil ilk önce komut alacağı cihaza bağlanmalıdır. Ardından ise bağlantı yapılan kutu sigortaya bağlanmalıdır. Ardından internete bağlanılmalı ve ses yüklenmelidir. Bu sistem ile zil istenilen günde ve istenilen saatte istenilen şekilde çalar. 

 Görüldüğü üzere fabrika sireninin kullanımı oldukça kolaydır. Herhangi bir zorluğu yoktur. İşlem sayısı olabildiğince en aza indirilmeye çalışılmıştır. Bu sayede işlemler anlaşılır kılınmıştır ve herhangi bir elektrik ustasının yapabileceği bir form kazandırılmıştır. Tüm bunlarla birlikte istenilen sesin kaydı yapılabildiği için tek bir sese bağlı kalınmasının da önüne geçilmiştir. Farklı zaman dilimleri için bu sayede farklı sesler konu edilebilir. Örneğin paydos için ayrı, çay saati için ayrı ve iş bitimi için ayrı sesler belirlenebilir. 


 Paydos Zili Yerine Kullanılabilecek Araçlar Nelerdir? 

 Paydos zili yerine kullanılabilecek birçok farklı araç vardır. Paydos zilleri yerine geçebilecek en ideal araç ise hoparlörlerdir elbette. Aslında hoparlörlü sistem oldukça sık kullanılmaktadır. Hatta bugün birçok farklı yerde hoparlörlü sistem kullanılır. Hoparlörlü sistem sayesinde istenilen seste bildirim yapılıp zaman organizasyonu elde edilebilir. Aynı şekilde bildirim dışında konuşmalar, duyurular gibi durumlar da hoparlör yardımı ile zahmetsiz bir şekilde aktarılabilir. 

 Tüm bunlara rağmen hoparlör sisteminin fabrikalarda uygulanabilirliği tartışmalıdır. Çünkü fabrikalar çok yüksek gürültünün olduğu alanlardır. Dolayısıyla hoparlör sesi duyurmak için yeterli gelmeyebilir. Sesin yeterli gelmesi için çok büyük hoparlörlere ihtiyaç duyulacaktır. Bu yüzden fabrika gibi aşırı yüksek sesin olduğu alanlarda siren kullanılması en ideali olacaktır. 


 Fabrika Paydos Sireninin Avantajlı Yönleri Nelerdir? 

 Fabrika paydos sireni çok yüksek desibellere çıkabilen bir zilidir. Özellikle fabrikalarda tavana yakın yerleştirilirse tamamen beton yığını olan fabrikada yankı yapacaktır. Böylece fabrikadaki zilin sesini duymamak imkansız hale gelecektir. Aynı zamanda sirenler koni şekilde tasarlanır. Bunu sebebi ise esin yayılarak ilerlemesini sağlamaktır. Yine sirenler koni şeklinde olduğu için ses büyüyerek ve şiddeti azalarak yere doğru iner ve yerden de çarparak yukarı doğru çıkar. Bu tasarım, sesin adeta girişim hareketi yaparak ilerlemesini sağlar. 

 Tüm bunların yanında siren metalden yapılmaktadır. Ses, doğrudan metale çarpar. Sesin çarpışı dolayısıyla katı olan metal titreşir ve sesi hem yansıtır hem de titreşir. Katılardaki bu basit fizik prensibi kullanılarak hem ses dahi iyi yansıtılır hem de mesafe dolayısıyla şiddetinin azalmasının önüne geçilir. 

 Son olarak sirenin tasarımında kültürel geçmişse dikkat edilmiştir. Tarih boyunca işçilerin olduğu fabrikalarda metalden yapılmış koni şeklinde sirenler kullanılmıştır. Bu geçmişi yansıtır ve fabrikada çalışma kültürünü devam ettirir. Oldukça ince düşünülmüş bir detaydır. Harika bir endüstriyel tasarımdır. 


 Fabrikalarda Kullanılan Sirenin Dezavantajları Nelerdir? 

 Siren bir kutuya bağlıdır. Dolayısıyla bir ses değişikliği yapılmak istendiği zaman her ne kadar kullanıcı dostu olsa da hoparlörden daha fazla vakit alır. Zira hoparlörde bir sesi vermek için internet üzerinden ses kaynağını açmak yeterli olacaktır. Oysaki sirendeki sesi değiştirmek için sesi bir kaynaktan açıp en baştan kutuya kayıt edilmelidir. Aynı zamanda kablosuz haberleşmenin geliştiği günümüzde kablolu sistem bazı sıkıntıları doğurabilir. Özellikle sigortanın atmasına sebep olabilir. 

 Tüm bu olumsuzluklara rağmen bunlar küçük ihtimallerdir. F5 fabrika zili oldukça akıllıca tasarlanmıştır ve başarılı bir şekilde çalışır. Kullanıcı yorumlarının tamamı olumlu yöndedir. Her ne olursa olsun kutu içindeki dirençler sayesinde sigortanın atması o kadar da kolay değildir. Şayet sigorta atarsa bunun fabrikadaki makinalardan olması daha muhtemeldir. Dolayısıyla F5 fabrika zili oldukça iyi bir çalışma performansına sahiptir.

 

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.