Ev İçi Kamera Sistemleri | F5 Market , Güvenlik Kamerası - IP Kamera Sistemleri Set Fiyatları ve Kablosuz Kamera Fiyatları | F5Market , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Ev İçi Kamera Sistemleri | F5 Market , Güvenlik Kamerası - IP Kamera Sistemleri Set Fiyatları ve Kablosuz Kamera Fiyatları | F5Market , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Ev İçi Kamera Sistemleri


Yayın Tarihi: 19.04.2019 12:19
Güvenlik Kameraları
Ev İçi Kamera Sistemleri

1) Analog kamera sistemi:

 

 Evinizde kurulacak ev içi güvenlik kameralarının kutu ve kubbe olmak üzere 2 ana tipi vardır. Kullanım yönünden evlerde kutu tipi kameralar çok dikkat çektiğinden dolayı ev içi kamera sistemleri kurulumunda genelde kubbe tipi kameralar daha çok tercih edilmektedir.

 

 Ev içinde kurulan ev içi Analog kamera sistemlerinde kameraların aldığı görüntü, kameraların bağlandığı kayıt cihazları tarafından resim dosyalarına çevrilerek kayıt edilmekte ve bağlı olduğu ağa (internete) gönderilmektedir. Analog kamera sisteminde kameralar ve kayıt cihazı arasındaki bağlantı koaksiyel kablo ile yapılmaktadır.

 

 Bu ev içi kamera sistemlerinde analog kamera sistemi anlatmak için örnek olarak evinizde 3+1 odalı eve sahip iseniz kamera sistemi kurulur iken her odaya 1 kamera sistemi kurulur. Kurulan ev içi kameralar Ortalama 60-70° bakış açısına sahip olarak odaların büyük bir bölümünü görüntülenir.

 

 Analog sistemde seçeceğiniz kameralar kurulur iken odaların genellikle tavanlarına sabitlenir. Bu kameralar kurulduktan sonra kamera daha önce ev içi kamera sistemleri kamera tesisatı yoksa kablo tesisatı yapmak için kanal kullanılarak kablolar gizlenir. Tesisat kurulur iken her kamera için ayrı bir kablo çekilir, kameranın sinyali kayıt cihazına iletilir.

 

 Analog sistemde ev içi kamera sistemleri ile uygun bağlantılar yapıldıktan sonra kurulan sistemi evdeki televizyonunuza bağlayarak odaları canlı olarak izlenebilirsiniz. Ev içi kamera sistemleri sayesinde evde bulunmadığınız zamanların kayıtlarını hızlı bir şekilde televizyonunuzdan izleyebilir, ADSL modeminize bağlayarak akıllı özelliği sahip cep telefonu, iş yerindeki bulunan bilgisayar veya tablet den izleyebilirsiniz.

 

 2) Ağ Kamera Sistemi:

 

 Ev içi kamera sistemlerinde Ağ kameralarının da analog kamera sisteminde olduğu gibi kutu ve kubbe olmak üzere 2 ana tipi vardır. Ağ kamera sistemlerinde ev içinde kurulan kameraların aldığı görüntü, kamera içerisinde resim dosyalarına çevrilerek ağa (internete) gönderilir veya sistemde kendi içlerine yerleştirilecek bellek kartlarına kayıt edilir. Kameraları bir kayıt cihazına kaydetmek üzere bir sistem tasarlanmışsa arasındaki bağlantı UTP kablo ile yapılır. Bu sistemde ağ kameraları dahili kablosuz ağ adaptörleri de içerebildiğinden dolayı bu cihazların aldığı görüntülerin iletilmesinde kablosuz ağ teknolojisi de kullanılmaktadır.

,