Tüm Güvenlik ihtiyaçlarınıza Tek Elden Çözüm
BLOG
Yayın Tarihi : 10.09.2019 14:02 | Güncellenme Tarihi : 04.05.2020 12:41 | Akıllı Saat
Akıllı Saat Modelleri ve Özellikleri

Akıllı Saat Modelleri Ve Özellikleri

 

Akıllı saatler, normal bir saat gibi kola takılabilen; fakat zengin özelliklere sahip olan saatlerdir. Çoğunlukla dijital bir ekranı olan ve de içinde küçük çapta bir bilgisayar bulunduran elektronik cihazdır. Akıllı saatler, bir giyilebilir teknoloji ürünleridir. Giyilebilir teknoloji, sanal gerçeklik gözlükleri ve de akıllı bileklikler gibi birçok farklı kategoride ürünü kapsar. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en yaygını ise, akıllı saatlerdir.

 

 Akıllı Saatlerin Genel Özellikleri  

 Günümüzde pek çok farklı akıllı saat markası ve de modeli bulunmaktadır. Bunların bazıları temel birkaç özelliğe yoğunlaşır iken, bazıları ise; olabildiğince çok özelliğe sahip olmayı amaçlamaktadır.

 Piyasada bulunan ürün yelpazesinin genişliği sayesinde, hemen herkesin ihtiyaçlarına uygun bir akıllı saat bulmak mümkündür. Genellikle insanlar, tercihlerini estetik görünüme ve de farklı teknik özelliklere göre yapmaktadır. Akıllı saatlerde en yaygın bulunan özellikler şunlardır:

 - Saat ve tarih

 - Telefon bildirimleri (çeşitli uygulamalar, mesaj bildirimleri vb.)

 - Telefon konuşması yapabilme özelliği

 - Nabız ölçebilmek

 - Uyku kalitesini ölçmek

 - Çeşitli uygulamalar (Foursquare, Evernote vb.)

 - Adım saymak, kalori ölçmek vb. gibi aktivite takipleri

 - Çalar saat özelliği

 - GPS özelliği

 Ayrıca, akıllı saatlerde zararlı güneş ışınlarını ölçmek ve rakım ölçmek gibi değişik özelliklere rastlamak mümkündür.

 

 Akıllı Saatlerin Tarihçesi  

 Bazı kaynaklar dijital özellikte saatleri, akıllı saatlerin çıkış noktası olarak göstermektedir. Fakat, tam işlevsel ve çok yönlü akıllı saat günümüzde gelişen teknoloji ile zamanla ortaya çıkmıştır.

 

 Popüler Akıllı Saat Modelleri  

 En uygun akıllı saat çeşitli ihtiyaçlara göre, kişiden kişiye göre değişmektedir. www.f5market.com internet sitemizde, size en uygun akıllı saatleri inceleyebilirsiniz. Akıllı saat fiyatları, saatin marka ve modeline göre değişmektedir. En uygun fiyatlarla, popüler akıllı saatleri sitemizde sahip bulabilirsiniz.

Akıllı Saat hakkında daha detaylı bilgi ve akıllı saat fiyatlarını öğrenmek için için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 Popüler Dark Akıllı Saatler  

 Türkiye'nin akıllı saat markası olan Dark'tan, şık görüntüsüyle sahip olabileceğiniz saatler mevcuttur. dır. Bileğinizin yeni talibi olmaya aday olan Dark akıllı saat türleri, şık tasarımlara sahiptir. 1.54 inç seviyelerine kadar geniş ekranları ve sportif modelleriyle; Dark akıllı saat modelleri, alıcılarını beklemektedir.

  Gerçek bir akıllı saat deneyimi için, Dark akıllı saat modellerini tercih edebilirsiniz. Dark akıllı saat modelleri; sosyal medyada, Facebook, Twitter ve Whatsapp bildirimlerine anında ulaşım da sağlayabilmektedir. Adımsayar, uyku monitörü, kalori hesaplama, uyandırma jestleri, kalp ritim ölçer, kronometre, deklanşör, Anti-Lost özelliklerine sahiptir.

 

 Çocuklar İçin Bilicra Akıllı Saatler  

 Çocuklar için, Bilicra akıllı saat telefon özelliğine sahiptir. Bu telefon özelliği ile, çocuklarınız sizi ve de rehberinde belirleyeceğiniz 15 kişiyi arayabilmektedir.

 Bilicra akıllı saat GPS ve konum izleme özelliğine sahiptir. Bu sayede, anlık olarak konum takibi yapabilir ve çocuklarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bilicra akıllı saat sayesinde, konum izleyebilir ve de çocuklarınız bulunduğu ortamda güvende mi kontrol edebilirsiniz.  

 Bilicra akıllı çocuk saatleri, uzaktan dinleme özelliğine de sahiptir. Böylece, çocuklarınızın bulunduğu ortamdaki sesleri dinleyebilir ve güvenliğinden emin olabilirsiniz. Çocuklarınız, acil durumda SOS butonuna tek bir dokunuşuyla, size ve belirlediğiniz kişilere acil durum çağrısı yapabilmektedir. Böylece, durumlarını ve anlık konum bilgisini de iletebilirler.  

 Bilicra akıllı çocuk saatleri, sanal bariyer özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde; 200 metrekareden, 2 kilometre uzaklıklara kadar güvenli alan oluşturmak mümkündür. Çocuklarınız, bu güvenli alanın dışına çıktığı zaman bildirim alırsınız.  

 Bilicra akıllı saat ayak izi özelliği ile; çocuğunuzun geçmişe dönük olarak, nerelere gittiğini de öğrenebilirsiniz. "Ayak izi" düğmesine dokunarak, belirli bir zaman aralığı bilgisi girmeniz yeterli olacaktır.  

Akıllı Saat hakkında daha detaylı bilgi ve akıllı saat fiyatlarını öğrenmek için için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 Şık Upsmart Akıllı Saatler  

 Son yıllarda birbirinden farklı dijital saat modelleriyle, Upsmart akıllı saat türleri; Türkiye’de oldukça popüler hâle gelmiştir. Upsmart akıllı saat modelleri, Android ve iOS uyumlu saat türlerindendir. Dünya genelinde popüler olan Pebble’ın Türkiye versiyonu olarak da nitelendirilebilecek akıllı saat türleri mevcuttur. Upsmart akıllı saat basit arayüzü ve de kolay kullanımı ile dikkat çekmektedir.  

 Upsmart akıllı saatler, oldukça zengin teknolojik özelliklere sahiptir. Ekran özellikleri, oldukça teknolojik yapıdadır. Oldukça düşük bir güç tüketimi yapan bu akıllı saatler, dokunmatik panel istemeyenlere de çare olmaktadır. Dokunmatik panel yerine, sol tarafta 3; sağ tarafta ise, bir tuş üzerinden kontrol edilebilmektedir. Upsmart akıllı saat ürünleri, e-paper ekranı ve 200mAh bataryası sayesinde; 30 gün batarya ömrü sunabilmektedir. Normal kullanımda ise, bir haftayı görebileceğiniz bir kullanım sunabilir. Bu özelliği ile, piyasanın popüler akıllı saatlerinden farklıdır. UP Smart firması, ekran boyutunu 1.28 inç civarında tutarken; 179 x 176 piksel çözünürlükler sunabiliyor. Upsmart akıllı saatler, Türkçe ile İngilizce olmak üzere iki farklı dil seçeneği de sunabilmektedir. UP Smart adındaki uygulaması üzerinden de kontrol edebiliyor ve verilerinizi anlık olarak görebiliyorsunuz.

 Şık Upsmart saatleri, zengin özellikleriyle alıcılarını bekliyor. Saat modelleri; adımsayar, kalori ölçer, mesafe ölçer, uyku monitörü ve nabız ölçer gibi detayları barındırmaktadır. Ayrıca; arama, sms ve uygulama bildirimlerini de; kullanıcıya sunabilmektedir.

Akıllı Saat hakkında daha detaylı bilgi ve akıllı saat fiyatlarını öğrenmek için için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Ürünler
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu